Cześć

Z przyczyn osobistych zawieszam bloga. Nie wiem kiedy wrócę. O ile kiedykolwiek do tego dojdzie. Na pewno nie zrezygnuję z podczytywania Waszych blogów.
Ten rok był naprawdę fantastyczny. Poznałam dzięki Wam masę różnych pisarzy, sięgnęłam po książki, które wcześniej nie wydawały mi się interesujące...
Ciężko mi było podjąć tę decyzję, ale nie zawsze robi się w życiu tylko to, na co ma się ochotę.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za te 12 miesięcy.
Penny Lane.

7 lipca 2011

"Fałszywy krok" A. Kava

Alex Kava "Fałszywy krok" (2004 r.) - literatura sensacyjna, thriller, powieść.  
Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2005 r., 320 s. 


Nie znam dobrze twórczości Alex Kavy. Poza "Fałszywym krokiem" czytałam jedynie "Zło konieczne". Mimo iż nie był to thriller najwyższych lotów do książka przypadła mi do gustu. Zachęcona sięgnęłam po "Fałszywy krok" i... zawiodłam się. 


Tak jak "Zło konieczne", "Fałszywy krok" wiąże ze sobą historię kilku osób, jednak to Melanie Starks jest główną bohaterką. Kobieta ma 17-letniego syna, z którym utrzymywała się dotychczas z kradzieży. Po latach takiego stylu życia postanawia powiedzieć "Stop!" i zrezygnować z tego sposobu zarobku. Jared Barnett, jej brat, który został skazany na dożywocie za zgwałcenie i zamordowanie nastolatki, wychodzi na wolność dzięki szalbierczym zabiegom swojego obrońcy. Jared ma gotowy plan skoku na bank. Jednak do tego potrzebuje swojej siostry i jej syna. Plan jest prosty - podjeżdżają autem prowadzonym przez Melanie pod bank, Jared i Charlie wbiegają do budynku, siłą zabierają pieniądze i uciekają. Gdy dochodzi do planowanego skoku sytuacja wymyka im się spod kontroli - złodzieje wracają bez pieniędzy i zastrzelono kilka osób. Melanie razem z bratem i synem uciekają przed policją, jeszcze bardziej pogrążając się w coraz gorszej sytuacji. Kolejne morderstwa dokonane przez Jareda sprawiają, że Melanie zdaje sobie sprawę, że musi się w końcu przeciwstawić bratu i powiedzieć "Stop". 

Podczas czytania tej powieści ani razu nie poczułam zaciekawienia. Fabuła nie jest porywająca, ba, powiem więcej: jest nudna i przewidywalna. Nie czytałam tej książki z zapartym tchem, co najwyżej z irytacją. Nawet fakt, że "Fałszywy krok" powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, których Alex Kava była świadkiem, nie czyni jej oryginalnej czy po prostu ciekawej. 


Dawno nie miałam w ręku tak nudnej i mdłej książki. Zawiodłam się.  


Ocena: -2/6

3 komentarze:

kasandra_85 pisze...

Szkoda, że straciłaś czas i się zawiodłaś:(((. Ale dzięki za cynk. Będę wiedziała, aby unikać tej książki. Pozdrawiam!!

Carline pisze...

O książce nie słyszałam, ale widzę, że niewiele mnie ominęło i będę na nią "uważać" ;)

tristezza pisze...

Dobra recenzja, a ksiązki nie przeczytam ;)

Pozdrawiam ! :D